2014 Results

NamePlaceRaceCategoryDate
Zack Phillips3Stottlemeyer 30Single Speed5/10
Alex Ebright11High Cascades 100Single Speed7/18
Brian Glass5Mashel Nisqually KermesseMaster Men 35+ 4/58/2
Zack Phillips6Mashel Nisqually KermesseMaster Men 35+ 4/58/2
Zack Phillips1Capitol Forest Classic XCSingle Speed8/9
Zack Phillips1Ronde OhopMaster Men 35+ 4/58/23
Brian Glass4Ronde OhopMaster Men 35+ 4/58/23
Dieter Laskowski8Labor Day Cyclocross ChampionshipsCat. 3.9/1
Dieter Laskowski6MFG #1 Lake Sammamish GPCat. 39/7
Zack Phillips3MFG #1 Lake Sammamish GPCat. 3 Master 35+9/7
Matt Soja16MFG #1 Lake Sammamish GPCat. 3 Master 35+9/7
Brian Glass5MFG #1 Lake Sammamish GPCat. 3 Master 45+9/7
Maxwell Kullaway2MFG #1 Lake Sammamish GPSingle Speed B9/7
Glenn Soja4MFG #1 Lake Sammamish GPSingle Speed B9/7
Zack Phillips14MFG #1 Lake Sammamish GPSingle Speed B9/7
Dieter Laskowski2StarcrossedCat. 39/13
Matt Soja16StarcrossedSingle Speed9/13
Zack Phillips20StarcrossedSingle Speed9/13
Dieter Laskowski12Cross Revolution #1 Silver LakeCat. 39/21
Zack Phillips1Cross Revolution #1 Silver LakeCat. 3 Master 35+9/21
Brian Glass4Cross Revolution #1 Silver LakeCat. 3 Master 45+9/21
Maxwell Kullaway4Cross Revolution #1 Silver LakeSingle Speed9/21
Chase Blanton6Elks Aidmore ISingle Speed9/27
Chase Blanton8Elks Aidmore IISingle Speed9/28
Dieter Laskowski13MFG #2 South Sound Super PrestigeCat. 39/28
Zack Phillips2MFG #2 South Sound Super PrestigeCat. 3 Master 35+9/28
Brian Glass5MFG #2 South Sound Super PrestigeCat. 3 Master 45+9/28
Zack Phillips13MFG #2 South Sound Super PrestigeSingle Speed B9/28
Chase Blanton6Boundary Waters ParkSingle Speed10/5
Dieter Laskowski14MFG #3 The Super DuperCat. 310/5
Zack Phillips5MFG #3 The Super DuperCat. 3 Master 35+10/5
Jason Williams6MFG #3 The Super DuperCat. 3 Master 35+10/5
Matt Soja16MFG #3 The Super DuperCat. 3 Master 35+10/5
Glenn Soja3MFG #3 The Super DuperSingle Speed B10/5
Bernard Gorges16MFG #3 The Super DuperSingle Speed B10/5
Matt Soja21MFG #3 The Super DuperSingle Speed B10/5
Raymond Tse17Cross Revolution #2 ArlingtonCat 410/12
Doug Reid1Cross Revolution #2 ArlingtonCat. 1/2 Master 35+10/12
Dieter Laskowski9Cross Revolution #2 ArlingtonCat. 310/12
Brian Glass3Cross Revolution #2 ArlingtonCat. 3 Master 45+10/12
Raymond Tse10Cross Revolution #2 ArlingtonSingle Speed B10/12
Chase Blanton9Jim Miller ParkSingle Speed10/12
Dieter Laskowski18CrosstoberfestCat. 310/18
Zack Phillips1CrosstoberfestCat. 3 Master 35+10/18
Dieter Laskowski15MFG #4 Magnuson ParkCat. 310/19
Zack Phillips4MFG #4 Magnuson ParkCat. 3 Master 35+10/19
Matt Soja16MFG #4 Magnuson ParkCat. 3 Master 35+10/19
Glenn Soja4MFG #4 Magnuson ParkSingle Speed10/19
Maxwell Kullaway6MFG #4 Magnuson ParkSingle Speed10/19
Bernard Gorges22MFG #4 Magnuson ParkSingle Speed10/19
Zack Phillips3Cross Revolution #3 SprinkerCat. 1/2 Master 35+10/26
Dieter Laskowski14Cross Revolution #3 SprinkerCat. 310/26
Brian Glass7Cross Revolution #3 SprinkerCat. 3 Master 45+10/26
Doug Reid1MFG #5 SCCA/Starbucks GPCat. 1/2 Master 35+11/2
Dieter Laskowski31MFG #5 SCCA/Starbucks GPCat. 311/2
Zack Phillips1MFG #5 SCCA/Starbucks GPCat. 3 Master 35+11/2
Matt Soja10MFG #5 SCCA/Starbucks GPCat. 3 Master 35+11/2
Brian Glass7MFG #5 SCCA/Starbucks GPCat. 3 Master 45+11/2
Michael Black22MFG #5 SCCA/Starbucks GPCat. 3 Master 45+11/2
Raymond Tse11MFG #5 SCCA/Starbucks GPCat. 411/2
Karl Pratis13MFG #5 SCCA/Starbucks GPJunior Boys 2003-200511/2
Maxwell Kullaway4MFG #5 SCCA/Starbucks GPSingle Speed B11/2
Glenn Soja12MFG #5 SCCA/Starbucks GPSingle Speed B11/2
Landon Erickson14MFG #5 SCCA/Starbucks GPSingle Speed B11/2
Bernard Gorges23MFG #5 SCCA/Starbucks GPSingle Speed B11/2
Doug Reid3MFG #6 Subaru Woodland Park GPCat. 1/2 Master 35+11/9
Dieter Laskowski20MFG #6 Subaru Woodland Park GPCat. 311/9
Brian Glass13MFG #6 Subaru Woodland Park GPCat. 3 Master 45+11/9
Bernard Gorges21MFG #6 Subaru Woodland Park GPCat. 3 Master 45+11/9
Karl Pratis14MFG #6 Subaru Woodland Park GPJunior Boys 2003-200511/9
Glenn Soja5MFG #6 Subaru Woodland Park GPSingle Speed B11/9
Landon Erickson22MFG #6 Subaru Woodland Park GPSingle Speed B11/9
Jeff Aken26MFG #6 Subaru Woodland Park GPSingle Speed B11/9
Raymond Tse30MFG #6 Subaru Woodland Park GPSingle Speed B11/9
Dieter Laskowski6Deschutes River CyclocrossCat. 311/15
Zack Phillips3Cross Revolution #4 Frontier ParkCat. 1/2 Master 35+11/16
Dieter Laskowski9Cross Revolution #4 Frontier ParkCat. 311/16
Brian Glass3Cross Revolution #4 Frontier ParkCat. 3 Master 45+11/16
Zack Phillips1Riverside RumbleCat. 3 Master 35+11/22
Zack Phillips2WSBA CX ChampionshipsCat. 3 Master 35+11/22
Dieter Laskowski4Cross Revolution #5 EnumclawCat. 311/23
Raymond Tse10Cross Revolution #5 EnumclawCat. 411/23
Brian Glass5Riverside RumbleCat. 3 Master 45+11/23
Chase Blanton4Serenbe CXSingle Speed11/23
Brian Glass8WSBA CX ChampionshipsCat. 3 Master 45+11/23
Zack Phillips3Cross Revolution #6 Gateway ParkCat. 1/2 Master 35+11/30
Dieter Laskowski4Cross Revolution #6 Gateway ParkCat. 311/30
Brian Glass11Cross Revolution #6 Gateway ParkCat. 3 Master 45+11/30
Dieter Laskowski4Waves for Water: Project LiberiaCat. 312/6
Zack Phillips2Waves for Water: Project LiberiaCat. 3 Master 35+12/6
Brian Glass5Waves for Water: Project LiberiaCat. 3 Master 45+12/6
Maxwell Kullaway14Waves for Water: Project LiberiaSingle Speed12/6
Chase Blanton3Dingo CX #2Single Speed12/7
Dieter Laskowski10Waves for Water: Project NepalCat. 312/7
Zack Phillips4Waves for Water: Project NepalCat. 3 Master 35+12/7
Raymond Tse26Waves for Water: Project NepalCat. 412/7
Maxwell Kullaway17Waves for Water: Project NepalSingle Speed12/7
Zack Phillips2Kringle KrossCat. 1/2 Master 35+12/14
Dieter Laskowski7Kringle KrossCat. 312/14
Brian Glass2Kringle KrossCat. 3 Master 45+12/14